Ścianka w Rybniku w ramach Boguszowickich Dni Młodych
5 października 2012
12:00
12 października 2012
19:00to21:00

Boguszowickie Dni Młodych są największym i najpopularniejszym cyklicznym wydarzeniem muzyczno-filmowym w Rybniku-Boguszowicach. Jesienią od 11 do 14 października w Domu Kultury w Rybniku – Boguszowicach odbędzie się już jedenasta edycja tej imprezy. Wzorem lat ubiegłych łączyć będzie muzykę z prezentacją kina offowego oraz wystawami.

A co będziemy mogli zobaczyć tym roku na XI edycji imprezy?

Fanów muzyki alternatywnej i rockowej na pewno przyciągnie legendarny już zespół Ścianka. Jeden z najważniejszych polskich zespołów alternatywnych wystąpi na boguszowickiej scenie 12 października o godzinie 19.00.

13 października – już od godziny 15.30 będziemy  mogli wysłuchać sporej dawki szeroko rozumianej muzyki rockowej. Nim na scenę wyjdzie rybnicki Underground, będziemy mogli usłyszeć takie zespoły jak m.in. Bauman Band z Gliwic, Znaky z Rybnika/Orzesza, Nietypowy Stan z Rybnika, Feniks z Jastrzębia Zdroju, Ferajne z Rybnika Carura Rybnik/Częstochowa czy Rethorn też z Rybnika. Będzie to dość mocna mieszanka blues rocka, rocka aż do punka i heavy metalu.

Ostatni dzień – 14 października od godz. 18.00, zarezerwowaliśmy dla fanów reggae, dancehallu, hip hopu . W tym dniu na scenie Domu Kultury pojawią się Raz Dwa, Czysty Umysł, Piąty Żywioł (KruPak, eNBe), a imprezę zakończy swym koncertem JAMAL.

Festiwalowi będą tez towarzyszyć wystawy fotografii. Będziemy mogli zobaczyć fotografie Dominika Gajdy z koncertu Guns’n.Roses w Rybniku, wystawy pokonkursowej z Festiwalu Around the Rock w Czerwionce – Leszczynach oraz zdjęcia Jerzego Pustelnika z koncertów jazzowych., który zre­ali­zo­wał sie­dem wystaw indy­wi­du­al­nych.

Wzorem lat ubiegłych BDM łączyć będzie muzykę z prezentacją kina offowego oraz wystawami. W tym roku filmy oglądać będzie można w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rybniku. Zaprezentowane zostaną filmy nagrodzone podczas KAMERALNEGO LATA w latach 2008-2012.

Ścianka,12.10.2012, godz.19:00

Dom kultury w Rybniku Boguszowicach,  Plac Pokoju 1 44-253 Rybnik, tel (032) 42 52 016

cena biletów:

20 zł w przedsprzedaży

25 zł w dniu koncertu