Ścianka na 10-tej, jubileuszowej edycji Wujek Festiwalu, 09.11.12
9 listopada 2012
20:00

Festiwal WUJek to jedna z najważniejszych i najstarszych imprez kulturalnych jakie odbywają się w Warszawie. Pierwsza edycja odbyła się w 2001 roku w legendarnym klubie Jazzgot, który był mekką niezależnej sceny muzycznej stolicy.Ideą WUJka było od samego początku pokazywanie najoryginalniejszych, najciekawszych i najbardziej twórczych artystów z kręgu szeroko rozumianej awangardy i sceny improwizowanej.

Po pierwszych trzech edycjach w Jazzgocie festiwal przeniósł się w 2004 roku do kultowego Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny, gdzie odbyło się sześć kolejnych edycji, zawsze odnoszących ogromny sukces, zarówno artystyczny jak i frekwencyjny. Festiwal zarazem zmienił trochę swoją formułę, nie ograniczając się tylko do warszawskiej sceny improwizowanej ale wprowadzając też artystów z całej Polski a nawet ze świata (w trakcie jednej z edycji wystąpiły także formacje z Norwegii, Ukrainy i Białorusi). W 2006 roku Szymon Tarkowski, organizator festiwalu, był nominowany do nagrody pisma Aktivist Nocne Marki, w kategorii najlepsze imprezy muzyczne w stolicy.

Artystami, którzy występowali na dotychczasowych edycjach festiwalu WUJek byli między innymi Fisz/Tworzywo Sztuczne, Marysia Peszek z zespołem Elektrolot, Pustki, Cukunft, Bauagan Mistrzów, SunSay, Meritum oraz wiele innych formacji improwizujących.

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa z wielu względów. Przede wszystkim jest to dziesiąta, jubileuszowa odsłona festiwalu. Z tej okazji WUJek po raz kolejny zmienia lekko swoją formułę, przyjmując kształt targów muzycznych, na których zaprezentują się przedstawiciele mniejszych i większych wydawców niezależnych z całej Polski. Będą oni mieli możliwość zaprezentowania swoich zasobów miłośnikom muzyki z Warszawy a przy okazji fani będą mogli posłuchać koncertów wybranych przedstawicieli danych wytwórni.

Impreza będzie dwudniowa, odbywać się będzie 9 i 10 listopada 2012 roku a kolejną niespodzianką będzie jej umiejscowienie. Po raz pierwszy w historii WUJek odbędzie się w dwóch różnych miejscach, nowym klubie Sztuki i Sztuczki, który znajduje się w ścisłym centrum stolicy na ulicy Szpitalnej oraz w Skwerze, czyli filii Fabryki Trzciny na Krakowskim Przedmieściu.

Więcej info, zapytania i propozycje na maila szymektarkowski@wp.pl

OTO SZCZEGÓŁOWY PROGRAM JUBILEUSZOWEJ EDYCJI FESTIWALU WUJek:

9 listopada, godz. 21:
Skwer – filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny

Mieszanka dźwięków elektronicznych i improwizowanych za sprawą formacji Snow Crash Trio (w składzie muzycy znani wcześniej z zespołu Kerd), romantyczne dźwięki piosenek proponowanych przez pochodzący z Gorzowa duet UL/KR (autorów jednej z najlepiej przyjętych debiutanckich płyt w 2012 roku) oraz występ kultowej formacji Ścianka, zespół zaprezentuje materiał z najnowszej, długo oczekiwanej płyty „Come November”.

- Snow Crash Trio
- UL/KR
- Ścianka

10 listopada, godz. 21
Sztuki&Sztuczki

Wystąpią niezwykle zdolni debiutanci z zespołu Tania Odzież, autorzy jednej z najpopularniejszych ostatnio piosenek w sieci, utworu „Billy”. Usłyszymy też nowy materiał trójmiejskiego zespołu Asia i Koty (premiera płyty na WUJku!). Wieczór zwieńczy koncert składu Nathalie and the Loners, również przedstawiającego swoją najnowszą płytę, która ma być na WUJku zaprezentowana w całości.

- Asia i Koty
- Tania Odzież
- Nathalie and The Loners

Koncerty zaczynają się o godz. 21!

BILETY:
Przedsprzedaż do 31.10:
25 zł – bilet na wybrany dzień
40 zł – karnet

Sprzedaż od 1.11:
30 zł – bilet na wybrany dzień
50 zł – karnet

Do kupienia: na www.eventim.pl oraz w punktach sprzedaży Eventim / w SKWERze oraz w SZTUKACH i SZTUCZKACH

 

 

 

 

 

 

http://www.facebook.com/festiwalwujek