Booking:

Krzysztof Bąk, krzysztof@creativemusic.pl, kom. 509 966 828

W 1994 roku gdzieś między podwórkami dzielnic Ursynowa i Służewca powstał projekt Mistik Molesta. Włodi i Vienio w domowym studiu Dja Volta nagrywają pierwsze kawałki. Niedługo potem debiutują na składance Smak Beat Records kawałkiem pt. „Osiedlowe akcje”. Dobre recenzje i pozytywne reakcje otoczenia motywują chłopaków do nagrania całego krążka.

W 1997 roku ukazuję się pierwszy album „Skandal”. Materiał ujawnia oblicze ulicznego rapu wyznaczając nowy kierunek w polskim Hip-Hop’ie. Płyte produkuje wraz z chłopakami dj Volt a w kawałkach pojawiają się gościnnie Pele, Wilku, Kaczy i Hada. Następny rok to kolejny materiał.

W 1998 ukazuje się druga płyta „Molesta Ewenement” a jej tytuł zostaje oficjalnie nazwą zespołu. Ewenement rozpoczyna działalność koncertową i od samego początku na scenie towarzyszą im Pele, Wilku i Kaczy.

Trzeci album „Taka płyta..” wydany w 2000 roku powoduje zmiany. Kaczy wraz z Hadą tworzą Proceder a Wilku z Pelsonem dołączają oficjalnie do składu Molesty. W między czasie w różnych konfiguracjach Występują na składankach Dja Volta. Album „Taka płyta…” realizowany jest już jednak bez udziału Volta. Molesta podejmuje współpracę z Majkim i Korzeniem realizując nagrania w Studiu Schron.

Następnym owocem kooperacji jest album producencki „Radio 5G FM”. Na płycie pojawia się mnóstwo gości: WNB, Peel Motyw, Koras, Fu, Pono, Wilku, Bilon i oczywiście twórcy warstwy muzycznej Włodi, Vienio i Pelson.  Kolejne lata to czas solowych projektów. Vienio i Pelson wydają pierwszą część serii „Autentyk”, Włodi solówkę „Jak nowo narodzony” a Wilku z Bilonem wchodzą do studia realizować „Klucz” Hemp Gru.

W 2004 ukazuje się kolejna część „Autentyk”, album Hemp Gru i druga solowa płyta Włodiego „W”. Kolejny rok to ostatnia część trylogii autentyk oraz plany i realizacja autorskiej płyty Peslona „Sensi”. W 2006 Molesta powraca do studia i nagrywa czwartą płytę ” Nigdy nie mów nigdy” która jest kontynuacja pierwotnej stylistyki.