Booking koncertów:

Monika Zawisza, monika@creativemusic.pl, kom. 509 966 828

Ich jedynym instrumentem jest głos. Sami o swojej muzyce mówią: to muzyka wokalna kontrolowana ludzkim głosem. Śpiewają acapella; wspomagając się elektroniką tworzą melodyjne, jazzrockowo-soulowe wokalizy, oparte na beatboksowej rytmice. 3 osoby, tworzące muzykę, której daleko jest to jednoznacznej klasyfikacji.

Mają za sobą występy z tuzami światowej sceny jazzowej (m.in.: B. McFerrin, L. Wright, R. Bona, L. Możdżer), są gośćmi dużych ogólnopolskich festiwali (wykonali brawurowo „Mazurka” na koncercie z okazji objęcia przez Polskę unijnej prezydencji), koncertowali przed wystąpieniem Dalajlamy podczas jego pobytu we Wrocławiu, a jeden z ich utworów znalazł się na ścieżce dźwiękowej do gry Wiedźmin. Zespół brał także udział w wielu przedsięwzięciach charytatywnych, w tym skierowanych do najmłodszych. Z uznaniem o ich twórczości wypowiadają się zagraniczni artyści – „Intrygujące i nowoczesne” – zgodnie stwierdzili Neneh Cherry i Burt Ford z zespołu CirKus po zetknięciu się z ich muzyką w krakowskiej Alchemii.

Niezwykle pracowici, niezwykle zdolni, ciągle poszukujący i ciągle zajęci. Choć ich pierwszy, oficjalny album zatytułowany „Takadum!” trafił w ręce niecierpliwie oczekujących fanów na początku marca 2011, Me Myself And I już wkrótce zaprezentują im swoje drugie wydawnictwo „Do Not Cover!”. Pierwszy album zawierał 10 utworów, były to zarówno piosenki premierowe jak i klasyki stylu Me Myself And I„Skibaraba” czy „Mazurek”. Wśród nowych kompozycji na szczególną uwagę zasługują „Tykoptyk” – pierwszy singiel z albumu, ze względu na niezwykle ciekawą kompozycję, oraz murowany hit – „Route 666″, znakomicie zaaranżowany w beatboxowym stylu cover, spopularyzowany przed laty między innymi przez grupę The Rolling Stones. „Takadum!” pełne jest fantastycznych aranżacji, świetnie rozpisanych i rewelacyjnie wykonanych partii wokalnych.

O nowym albumie „Do Not Cover!” mówią krótko:„Muzyka na Do Not Cover! to wejście w inny etap twórczości
zespołu pod względem kompozycji i stylu. Jest to fuzja dźwięków bardzo rożnych gatunków, lecz na pierwszym miejscu należy wyróżnić jazz jako główny nurt, który Me Myself And I na swój wokalny sposób eksploruje. Będą momenty na płycie, w których głosy są bardzo przetworzone jak i takie, w których pozostają ortodoksyjnie czyste, wręcz zaśpiewane w klasyczny sposób.” Jedno jest pewne płyta kipi energią, jest mocno zróżnicowana emocjonalnie, rytmiczna i pełna zaskakujących harmonii. Do Not Cover! to także manifest nawołujący do stawiania na własną twórczość, na własne kompozycje, na wiarę w siebie.

W 2011 zespół Me Myself And I dołączył do grona artystów, którzy wspierają projekt Młoda Polska Filharmonia. Projekt, w którym daje się szanse młodym muzykom na kontakt z najwybitniejszymi światowymi muzykami, projekt potwierdzający, że sztuka istnieje ponad granice państw, języków, ponad granice wieku i schematy edukacyjne. Podobnie jak muzyka Me Myself And I.

Pierwszy album Me Myself And I uzyskał bardzo dobre recenzje od dość wymagających dziennikarzy, wystarczy wymienić zaledwie kilka z nich:

Kuba Wojewódzki „To dla mnie jak na razie płyta roku. [...]”
Bartek Chaciński „Jeśli którakolwiek płyta wykonawcy z „Mam Talent” warta jest poważniejszej uwagi, to właśnie ta”
Ola Guła „[...] Płyta udowadnia jak bardzo energetycznym, nowatorskim i kreatywnym tworem jest Me Myself And I. Rozbudzając ciekawość muzycy pozostawiają niedosyt”
Maciej Proliński „[...] Pasja improwizatorska, odkrywczość w posługiwaniu się własnym głosem, i po prostu radość śpiewania i swingowania – to wszystko znajdziemy u MMAI. Chce się do tej radości wciąż wracać!”

Michał Majeran [wokalista]
Jest wokalistą, absolwentem londyńskiej Royal College of Music. Interesuje się różnymi rodzajami muzyki. Szczególnie bliska jest mu muzyka jazzowa i gatunki pokrewne oraz… muzyka oratoryjna okresu baroku – występował m.in. jako kameralista w zespołach muzyki dawnej oraz solista w zespołach operowych. Brał udział w wielu festiwalach muzyki poważnej. Pracował jako nauczyciel śpiewu oraz jako aranżer i producent muzyki reklamowej. Jako muzyk sesyjny – również instrumentalista – brał udział w nagraniach i koncertach w kraju i za granicą.

Magdalena Pasierska [wokalistka]
Jedna z najbardziej oryginalnych polskich wokalistek. Nietuzinkowa, obdarzona niezwykle ciepłym soulowym głosem. Porównywana z racji urody, talentu i barwy śpiewy do Róisín Murphy. Podstawy zdobywała grając na pianinie w szkole muzycznej. Studiowała wokal jazzowy we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Brała udział w wielu warsztatach wokalnych z udziałem m.in. Justyny Steczkowskiej i Grażyny Łobaszewskiej. Podstawy technicznie zdobywała pod kierunkiem Marzeny Wojak. Uczestniczyła w wielu projektach muzycznych takich jak zespół Horn, Music in progress czy Sinusoidal. Jest również autorem muzyki i aranżacji do poezji wrocławskiego poety Chrystiana Belwita.

Zespół występuje w składzie:
Magdalena Pasierska – głos
Michał Majeran – głos, realizacja dźwięku Beatbox
Aktualnie współpracujący beatboxerzy:
Gizmo, Pejot, Mando, Aivars, Saulik i L.O.S.

Więcej:
Oficjalna strona
YouTube
MySpace
Facebook