Booking & Management:

Monika Zawisza, monika@creativemusic.pl, 509 966 828

Joannę Prykowską pamiętamy, jako wokalistkę rockowego zespołu Firebirds. Po kilku latach muzycznego milczenia szczecińska Artystka prezentuje nową wrażliwość, nowy projekt – Joanna & The Forests i nowe piosenki. Premierowy album Jaśniebajka pojawił  się w sklepach muzycznych w 19 kwietnia 2012.

Co się zmieniło? Muzyka otwiera, pokazuje, uwrażliwia, łagodzi – to idea nowego projektu.

Materiał muzyczny Joanna & The Forests jest przesiąknięty ideą powrotu do natury, miękkich brzmień, kontaktu z
drugim człowiekiem i zwróceniem się ku myśli, że jesteśmy jej częścią. Stąd w warstwie muzycznej i lirycznej szereg nawiązań do przyrody i naszego z nią współistnienia. Chęć pokazania jak ważny jest świat natury, z którym my ludzie umiemy żyć w symbiozie. 11 utworów składających się na płytę Jaśniebajka to próba poszukiwań wartości w odhumanizowanej rzeczywistości. To ukłon w stronę romantyczności i tajemnicy a także próba wyrażenia tęsknoty za ginącą dziewiczą czystością i dzikością natury.

Las jest dla Prykowskiej miejscem magicznym dającym wyciszenie, ukojenie a jednocześnie niezwykle inspirującym. Tam odkrywa wrażliwość na otaczające nas piękno, na co dzień jednak zawoalowane i ukryte pod powierzchnią na pozór banalnych zjawisk, piękno w muzyce, subtelnych dźwiękach i ładnych melodiach. Niechęć do nadmiaru niepotrzebnych dźwięków, przysłaniających idę tekstu. Dlatego muzyka Joanna & The Forests to odrobinę odrealniona, ale zakotwiczona w rzeczywistości podróż po tych zakamarkach natury, które czynią ją niezwykłą. Wizyta w Krainie Czarów lub pogoń za króliczkiem niekoniecznie białym, w las, który niekoniecznie jest zielony.

Zespół występuje w składzie:
Joanna Prykowska – lead voc
Przemek Lorek – guitars, toy harp,voc
Zbigniew Szmatłoch – guitars,voc
Ferid Lakhdar -bass,keybords,voc